Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

[quote]Německá energetická skupina Innogy dodá zásilkové firmě DHL ze skupiny Deutsche Post síť nabíjecích stanic pro její specializované dodávkové elektromobily StreetScooter. Innogy bude stanice instalovat v deseti evropských zemích, včetně Německa, uvedl ředitel maloobchodní sekce Innogy Martin Herrmann.[/quote]

Deutsche Post v říjnu oznámila, že u Kolína nad Rýnem vybuduje druhý závod na výrobu dodávek StreetScooter, jejich produkci zdvojnásobí a tyto elektromobily bude prodávat třetím stranám.

Innogy doufá, že očekávaný vzestup poptávky po vozech na elektrický pohon a spolu s ním výstavba sítě nabíjecích stanic jí vynese lepší postavení na silně konkurenčním trhu s energiemi. Jejími zákazníky v tomto segmentu jsou jak soukromí, tak korporátní klienti, včetně automobilek Daimler, Volkswagen nebo maloobchodu Aldi Süd. V celé Evropě dosud instalovala 7000 nabíjecích stanic.

Společnost také uzavřela partnerství s italskou firmou Be Charge, která plánuje v příštích letech postavit zhruba tisícovku nabíjecích stanic.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP