Zdroj: Freeimages.com

[quote]Bariérové obaly jsou nejčastěji využitelné v oblasti průmyslového balení a obalů pro potraviny. Především na druhý segment se soustředí ve vývoji nových bariérového materiálu společnost Innovia Films. Výhodou bariérových folií je jejich vysoká transparentnost, která je u potravin velice dobře využitelná i z hlediska prodejního marketingu.[/quote]

Současného rozsáhlého výzkumu a vývoje je u společnosti Innovia Films dosaženo především díky nemalým investicím, které do R&D byly v posledních letech vloženy.

Žádaná je Al vrstva

Nové typy bariérových folií rozšiřují možnost obalů z BOPP. Vedle průhledných variant, je na trhu i nová koextruzně vytlačovaná folie s metalizovanou vrstvou. AlOx zde tvoří 100% bariéru především vůči záření, které u potraviny jinak výrazně zkracuje trvanlivost.

Myslet je třeba enviromentálně

Nově vyvíjené folie slouží nejenom k prodloužení trvanlivosti řady výrobků, ale zároveň tím umožňují i snížení plýtvání s potravinami. V rámci R&D společnost zároveň vyvíjí i aktivity, které povedou k usnadnění recyklace vícevrstvých folií.

Zdroj: Syba

DPP