[quote]Organizace zaměstnavatelů IRU a odbor ETF vyzvali k tomu, aby v Bruselu bylo k dispozici 100 000 bezpečných parkovacích stání.[/quote]

Zástupci zaměstnavatelů a odborů v Bruselu požádali o 100 000 dodatečných a bezpečných parkovacích míst. Hustší síť parkovacích míst v Evropě je nezbytná pro budoucnost tohoto odvětví, zejména pro přilákání nových řidičů, zdůraznili během setkání s komisařem pro dopravu EU Violetou Bulc Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) a Evropská unie pracovníků v dopravě (ETF). Pouze s masivním nárůstem by mohly být vytvořeny vhodné pracovní podmínky a odpočívadla. zdůraznili během setkání s komisařem pro dopravu EU Violetou Bulc. V současné době je k dispozici 300 000 parkovacích míst, z nichž pouze zlomek zaručuje odpovídající základní vybavenost a bezpečnost.

Řidiči jezdící na dlouhé vzdálenosti jsou často konfrontováni s tvrdými podmínkami na parkovištích, zdůraznili zástupci IRU a ETF. Každý čtvrtý je již obětí násilí a ostatní oblasti nejsou přijatelné. Již existuje akutní nedostatek řidičů a pro přilákání nových potřebujeme dobré a atraktivní pracovní a odpočinkové podmínky, “řekl zástupce IRU v Bruselu Matthias Maedge. V neposlední řadě chce být tato profese atraktivní i pro ženy. Evropská komise a členské státy musí učinit z výstavby a zlepšování parkovacích míst prioritu, uvedl Roberto Parillo z ETF.

 

Lepší a bezpečnější podmínky odpočinku

„Naši řidiči potřebují a zaslouží si lepší a bezpečnější podmínky odpočinku,“ řekl komisař Bulc. EU aktivně dotuje parkoviště a stanovuje standardy kvality. Komise v březnu poskytla na tyto účely 45 milionů EUR. Ztráty z krádeže nákladu podle ní odhaduje na více než 8,2 miliardy EUR ročně.

Mezitím ministerstvo dopravy Severního Porýní-Vestfálska předložilo studii pro další parkování na dálnici A1. Společnost Deges, pověřená plánováním a projektovým řízením, doporučuje dvě lokality v Burscheidu (Dürscheid-Hahnensiefen) a Leverkusen-Lützenkirchen. Výstavba těchto dvou závodů mohla by vytvořit 50 nových parkovacích míst pro kamiony a až 30 parkovacích míst ve směru do Kolína nad Rýnem a směrem na Dortmund. Spolkové ministerstvo dopravy se zatím nedohodlo, aby mohlo začít předběžné plánování.

Zdroj: eurotransport.de