Invoitix

S účinností od 1. července 2019 platí pro Eurovignette nové tarify. To nedávno deklarovaly členské státy Eurovignette. Po 20 letech provozu se tarifní struktura bude více diferencovat, aby lépe zohlednila environmentální aspekty: čím bude nákladní vozidlo čistší, tím méně bude tarif zvýšen.

Změna tarifu bude realizována ve dvou krocích: Zvýšení v prvním kroku pro těžká nákladní vozidla s emisní normou Euro-0 až Euro-4 bude platit od 1. července 2019. Euro 5 a Euro 6 zůstanou k tomuto datu nezměněny, s výjimkou denní euroviněty, která bude stát 12 € pro všechny emisní normy. S účinností od 1. ledna 2020 dojde k mírnému zvýšení ve druhém kroku pouze pro Euro-5. Od 27. května 2019 budou aktivovány nové tarify. Poté bude možné rezervovat euroviněty s platností od 1. července 2019.

Eurovignette lze pohodlně rezervovat na stránce www.eurovignettes.eu, kde si můžete prohlédnout i úplný přehled nových tarifů Eurovignette.

O systému Eurovignette

Eurovignette je systém pro výběr a kontrolu poplatků za užívání silnic v Dánsku, Lucembursku, Nizozemsku a Švédsku. Viněta se vztahuje na těžká nákladní vozidla s celkovou přípustnou hmotností 12 tun a více na dálnicích a vybraných silnicích 1. třídy v těchto zemích.

O společnosti AGES:
AGES je poskytovatelem služeb pro systém Eurovignette z pověření členských států Eurovignette. Společnost má dlouholeté zkušenosti s vývojem, implementací a provozováním systémů mýtného v konkrétních zemích a nadnárodních systémů mýtného a má přístup k rozsáhlé partnerské síti. Mezi služby společnosti AGES patří administrativa zákazníků, provozování sítí prodejních míst (POS) a zúčtování platebních transakcí. AGES je odpovědná za roční objem mýtného ve výši přibližně čtyř miliard eur a provoz několika stovek POS ve 13 evropských zemích.

 

Zdroj : AGES

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP