Zdroj: Pixabay.com

[quote]U jezera Most začala stavba silnic, chodníků a inženýrských sítí. Práce omezí pohyb veřejnosti v okolí vodní plochy, která se pro rekreaci otevře v červnu 2019. ČTK o tom informovala mluvčí města Alena Sedláčková. Původní termín otevření se tak posunul zhruba o rok. Náklady na druhou etapu staveb u jezera jsou přes sto milionů korun.[/quote]

Stavaři už loni začali obnovovat silnici mezi Mostem a obcí Mariánské Radčice, která sousedí s jezerem. Výstavba místní silnice a chodníků a přivedení základních inženýrských sítí, jako elektrická energie, voda nebo kanalizace jsou druhou etapou prací u jižních svahů jezera.

Vjezd aut a vstup bude po dobu výstavby zakázán. Uzavřena bude i část cesty ve Hřbitovní ulici a omezení bude platit u napojení na silnici mezi Mostem a Braňany.

Náklady na všechny práce jsou 107,6 milionu korun včetně DPH, platí je stát. Oproti předpokládaným nákladům se podle Sedláčkové uspořilo více než 60 procent, protože dodavatel (firma Herkul) v dané lokalitě staví silnici z Mostu do Radčic a má v místě veškerou mechanizací a zařízení.

Třetí etapou prací bude vybudování pobřežní oddychové zóny. Otevření jezera pro veřejnost se předpokládá v červnu 2019.

,,Tento termín v sobě zahrnuje i dostatečnou časovou rezervu, takže červen 2019 lze z pohledu otevření jezera Most veřejnosti považovat za definitivní,“ uvedl primátor Jan Paparega0.

Zdroj: ČTK

DPP