Invoitix

[quote]Den sousedů, který se už více než dvě dekády slaví 30. května, má sloužit k utužování vztahů se spolubydlícími a sousedy. Průmyslový developer P3 je sice tak trochu jiným sousedem, přesto si i on dává velmi záležet na tom, aby mohl být komunitám v okolí svých parků prospěšný – ať už příspěvkem potřebným, výstavbou venkovního fitness hřiště nebo promyšlenou a zodpovědnou výsadbou zeleně.[/quote]

 

P3 je nejen developer, ale také vlastník a správce průmyslových nemovitostí. O průmyslových parcích proto uvažuje v dlouhodobém horizontu a širších souvislostech. „Naše práce rozhodně nekončí usazením posledního sloupu nebo slavnostním přestřižením pásky. Záleží nám i na našich sousedech a rádi využijeme své možnosti a zkušenosti k tomu, abychom společně zlepšili život v místě, kde pracujeme, žijeme a podnikáme,“ řekl Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

 

Sousedská pomoc může mít mnoho podob. V duchu hesla „Když můžu, pomůžu“ P3 přispívá na rozvoj místních sdružení, která utužují společenský život komunity, nebo se zapojuje do charitativních akcí. Loni spolupráce s Azylovým domem při SKP HOPO nabyla konkrétní podoby. Dům pro matky s dětmi v nouzi musel projít rekonstrukcí od základů až po střechu a P3 pro ni oslovila i některé své obchodní partnery. Letos P3 přispěla skautům v Horních Počernicích na vybudování klubovny.

 

Z anket, které P3 napříč komunitami realizuje, často vyplývá, že by si místní přáli více zeleně, a P3 se jako správný soused snaží pečovat i o „svou zahrádku“, i když má kolikrát docela netypické parametry. Už se stalo tradicí, že při každém slavnostním otevření haly se zasadí alespoň jeden strom. Koncepce zeleně v okolí P3 parků je ale samozřejmě mnohem propracovanější. Developer se snaží o přirozenější souznění s rázem okolní krajiny. Děje se tak prostřednictvím výsadby lokálních dřevin, a to nejen přímo v P3 parcích, ale i jejich nejbližším okolí. Konkrétním příkladem je doplnění stromové aleje při příjezdu do Klecan nebo vybudování ochranného biotopu u parku u D1. Na okolí parku P3 Prague D11 se podepsala spolupráce se zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem. Nejde jen o poeticky znějící „motýlí louku“, která je směsí původních travin a květin a díky tomu se v ní dobře daří různým druhům hmyzu, ale o celkovou skladbu stromů, keřů a jiné zeleně, jež má ve výsledku pomoci vizuálně oddělit průmyslový park od okolí, ale třeba také pomoci regulovat vodu v krajině. „Je dobré mít v investorovi partnera, který si nechce jen odškrtnout, že kolem podobné budovy postavil pár stromů. Přinášíme kuchařku a ukazujeme principy, jak s podobným typem výstavby pracovat dál. Je to pro nás další příležitost, jak krajině pomoct,“ shodují se v atelieru Flera. Další společná realizace se nyní chystá také v parku P3 v Mladé Boleslavi.

 

Zeleň a oddychová místa si přáli také místní obyvatelé u průmyslového parku P3 Lovosice. Přilehlá obec Lukavec se od developera dočkala vybudování odpočinkové zóny. Vzniklo další místo ke sportovním aktivitám, fitness park a zázemí pro děti s mini lanovým centrem. Nesměly chybět ani lavičky a odpadkové koše, a terénní a sadová výsadba, která vylepšila vzhled obce. „Velice si této podpory a spolupráce ceníme a již nyní je tato zóna využívána nejen dětmi z mateřské školy, ale i dalšími aktivními občany. Věříme, že tomu bude tak i v budoucnu,“ říká starosta obce Lukavec Tomáš Šenfeld.

 

Zdroj : P3

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP