[quote]Kladenská městská hromadná doprava by měla mít v letošním druhém pololetí 14 nových ekologických autobusů na stlačený zemní plyn, které nahradí ty na naftový pohon. Chce na ně využít evropské dotace. Jde o investici ve výši desítek milionů korun. Termín dodání nových vozů je do 30. června. ČTK to řekl ředitel kladenského dopravce ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.[/quote]

Půjde o deset standardních a čtyři kloubové autobusy.

,,Konečně, po mnoha letech je to prakticky první program, kdy jsme mohli žádat i na linky MHD, protože vždycky to bylo na regionální dopravu,“ uvedl Landa.

Podle něj se sice programy pro městskou dopravu v minulosti objevily, ale v jiných regionech, například na severní Moravě.

Zda bude kladenská společnost ještě letos investovat do další obnovy vozového parku, zatím není jasné, investiční plán na druhé pololetí bude vedení ještě upřesňovat.

ČSAD MHD Kladno provozuje kolem 170 autobusů na městských i meziměstských linkách ve středních Čechách, z toho je nyní zhruba polovina na ekologický pohon. Loni dopravce s pomocí evropských dotací zakoupil 27 nových autobusů na ekologický pohon téměř za 200 milionů korun. Slouží cestujícím například na linkách zajíždějících do Prahy 6, ale také na Kladensku, Mělnicku, Praze-západ, Berounsku a Rakovnicku.

Zdroj: ČTK

DPP