Nizozemská letecká společnost KLM zruší do konce srpna kvůli nedostatku zaměstnanců denně až 20 letů po Evropě. Aerolinky, které jsou součástí skupiny Air France-KLM, to uvedla v tiskové zprávě. Začátek letní sezony doprovází na letištích v Evropě chaos. Vedle nedostatku pracovních sil k němu přispívají stávky a technické problémy.

Společnost KLM a letiště Schiphol v Amsterodamu, které slouží jako jeho základna, nedokáží naplnit tisíce pracovních pozic. Ty se uvolnily za pandemie covidu-19, kdy aerolinky výrazně propouštěly, připomíná agentura Reuters. Schiphol požádal dopravce, aby snížili počet cestujících o tisíce denně, a pomohli tím zmírnil tlak na provoz letiště.

„Pracovní tlak na letišti je v současné době neúprosný, protože Schiphol i KLM se potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Cílem opatření společnosti KLM je obnovit provozní stabilitu, a tím snížit tlak na zaměstnance Schipholu a KLM,“ uvedla letecká společnost. Dodala, že až do 28. srpna bude rušit deset až 20 letů denně.

Skupina Air France-KLM na svém webu uvádí, že denně vypraví až 2300 letů. Do skupiny vedle zmíněných aerolinek patří ještě nízkonákladová letecká společnost Transavia.

Obdobný krok ve čtvrtek oznámila největší evropská letecká společnost Lufthansa. Ve vybraných dnech příštího týdne plánuje kvůli nedostatku personálu zrušit kolem pětiny odletů z Frankfurtu nad Mohanem a z Mnichova. Podle agentury Reuters půjde o vnitrostátní a evropské lety.

Zdroj  :ČTK