Zdroj: Pixabay.com
DPP

[quote]UPM Raflatac patří na poli materiálů a etiket k významným inovátorům. Nová smart etiketa slouží ke sběru dat u odpadů a tím významně může přispět k celkové optimalizaci recyklace. Nové smart etikety jsou primárně určeny k umístění na stěny obalů či kontejnerů, odkud mohou přenášet potřebné informace do systému.[/quote]

UPM Raflatac v novém řešení kombinuje digitalizaci s cirkulární ekonomikou procesu. Přidáním řešení RafMore smart label k procesu recyklace RafCycle®, UPM Raflatac dokáže optimalizovat proces sběru odpadů od svých zákazníků.

Řešení RafMore smart label bylo testováno u několika zákazníků společnosti RafCycle v Dánsku a ve Švédsku. Dříve byl proces sběru odpadu prováděn ručně, což vyžadovalo spoustu komunikace mezi UPM Raflatac a zákazníky. Spojením dvou inovativních řešení vytvořila společnost UPM Raflatac recyklaci „chytřejší“ než kdy předtím.

Cirkulární ekonomika při recyklaci odpadu

RafCycle je nákladově efektivní řešení pro recyklaci odpadů. V rámci farmaceutického průmyslu byla první společností, která využila program RafCycle a vstoupila do cirkulárního ekonomického řešení, Xellia Pharmaceuticals. Systém společnost využívá především u skleněného odpadu. UPM Raflatac má v současné době více než 100 zákazníků RafCycle v celosvětovém měřítku.

RafMore dokáže informovat o změnách

RafMore je mnohem víc než etiketa – je to zcela nové inovační řešení, které umožňuje klientům přeměnit výrobky na inteligentní obaly, které významně mohou přispívat k procesu vysledovatelnosti produktu. UPM Raflatac plánuje využívat RafMore v jiných zemích.

Smart etiketa má potenciál využitelnosti i ve výrobě či přímo u spotřebitele, který si jejím naskenováním do chytrého telefonu s příslušnou aplikací, může verifikovat originalitu produktu.

Zdroj: Syba