[quote]Propojené dodavatelské řetězce, automatizované procesy a flexibilní výroba: digitalizace zásadním způsobem mění způsob, jakým fungují automobiloví výrobci a dodavatelé. Výrobní cyklus nových vozidel se zkracuje, zatímco produkty se stávají složitějšími a variabilita stále větší. To vše vyžaduje moderní logistiku a výrobu, stejně jako integrovaná softwarová řešení.[/quote]

 

Právě těmito tématy se bude zabývat konference Trendy automobilové logistiky (TAL) společnosti Aimtec. Už 20. února 2020 budou odborníci v Plzni diskutovat o tom, jak mohou společnosti čelit výzvám globální konkurence prostřednictvím digitalizace svých procesů a jak díky ní zůstat produktivní a ziskové.

 

Hlavními tématy konference, kterou pořádají Aimtec a IHK Regensburg pro Oberpfalz / Kelheim, budou výroba a logistika budoucnosti, integrace automatizačních a cloudových řešení do digitalizačních projektů a metody a nástroje digitální transformace. Příklady z praxe ukážou, jak se výrobci a dodavatelé nejen z automotive, ale i z dalších odvětví vypořádávají se změnami přicházejícími s konceptem Průmysl 4.0.

 

„Konference TAL se mezi odborníky těší velké oblibě. Jsme rádi, že v roce 2020 pořádáme už 20. ročník. Chceme účastníkům přinášet nové trendy, informace o technologiích a příklady z praxe řízení výroby a logistiky,“ říká Roman Žák, předseda představenstva společnosti Aimtec. „Očekáváme účast více než 200 odborníků na výrobu, logistiku a IT z českého i evropského automobilového průmyslu, kteří budou moct sdílet své nápady i konkrétní postupy a diskutovat o tom, jak přistoupit k digitální transformaci,“ dodává Žák.

 

Hlavními partnery konference TAL 2020 jsou společnosti Deloitte a Zebra Technologies. Donovan Spronk (Deloitte) ke konferenci uvádí: „Jsme potěšeni, že můžeme podpořit TAL 2020 a představit jejím účastníkům naše řešení digitální továrny budoucnosti. I my totiž s klienty stále častěji řešíme digitalizaci a automatizaci. Na konferenci proto představíme praktické příklady integrace umělé inteligence do výrobních procesů včetně nástrojů pro strojové učení, analytických nástrojů nebo využití rozšířené reality.“

 

Partnery konference jsou: Bayern Innovativ, Beratungsbüro Oberpfalz, Desseq.eu, Jihočeská hospodářská komora, LINTECH, Omron, Plzeňský kraj, SAP ČR, a ZF OPENMATICS. Mediálními partnery konference jsou: AIMagazine, Logistika, Svět průmyslu a Systémy Logistiky.

 

Výběr z programu konference TAL 2020:

  • Logistika BMW Group – připravena na výzvy globální konkurence
    Marco Prüglmeier, Project Manager Innovation and Industry 4.0 in Logistics, BMW Group
  • Automatizace – využijte potenciál svého skladu naplno

Ivana Klubalová, Head of Logistics, Hella Innenleuchten – Systeme Bratislava, s.r.o.

  • Jak dostat kamiony pod kontrolu pomocí Yard Management System (YMS)
    Petr Jurčík, Team Leader WPS, Webasto Roof & Components Czech Republic

Kompletní program je k dispozici na webových stránkách konference: https://www.talconference.com/program/. Přednášky budou simultánně tlumočeny z/do češtiny, němčiny a angličtiny.

 

Zdroj : Aimtec