Středočeští krajští zastupitelé na včerejším jednání schválili rozdělení deseti milionů Kč na parkoviště a stání pro obytné vozy. Žádostí bylo 40, peníze z nich obdrží 13 s nejvyšším bodovým ohodnocením podle pravidel dotace. Dotační program má podpořit rozvoj cestovního ruchu v karavaningu nebo například budování záchytných parkovišť v turisticky atraktivních lokalitách Středočeského kraje.

„Ačkoliv v loňském roce nebyly finance z důvodu malého zájmu vyčerpány, v letošním roce evidujeme významný převis žádostí,“ popsal krajský radní pro kulturu Václav Švenda (Spojenci). Příští rok proto bude chtít v tomto dotačním programu přidat peníze, aby mohlo být podpořeno více projektů.

Peníze žadatelé použijí například na modernizaci vybavení kempu v Bakově nad Jizerou či karavanová stání v kempu ve Zruči nad Sázavou. Záchytná parkoviště chtějí vybudovat například obce Želízy, Zaječov u Berouna i obec Nižbor. Další čtyři projekty jsou zaměřené na budování cyklistické infrastruktury a dva projekty na projektovou dokumentaci nástupního místa lodní dopravy na Slapech či vodáckého vývaziště ve Zruči nad Sázavou.

Zdroj: ČTK

DPP