[quote]Česká technologická společnost Liftago, zabývající se zprostředkováním taxislužby, plánuje expanzi do zahraničí. Umožnit ji má mimo jiné investice společnosti Incomming Ventures Michala Mičky ve výši několika desítek milionů korun. Nový investor si tím v Liftagu zajistil větší než desetiprocentní podíl. ČTK to řekl spoluzakladatel Liftaga Ondřej Krátký.[/quote]

Liftago v současnosti spojuje zákazníky a profesionální šoféry taxi v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Mobilní aplikaci má staženo na půl milionu zákazníků. Podle Krátkého zatím není možné říct, které země společnost pro svoje zahraniční aktivity vybere, rozhlíží se jak ve středoevropském prostoru, tak i ve vybraných zemích západní Evropy.

Kromě zahraniční expanze plánuje společnost rozšíření působení i v rámci České republiky, více se chce rovněž zaměřit na firemní klientelu. V současnosti v Česku obsluhuje přes 500 firem, uvedl Mička.

,,Naším cílem je pokrýt největší města v ČR a vytvořit národní platformu taxi, která svou poptávkou pomůže dalším službám v oblasti přepravy a propojení s největšími dopravci,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.

Na rozdíl od konkurenčních platforem, jako je Uber, nebo Taxify, spolupracuje Liftago výhradně s profesionálními řidiči, z nichž řada jezdí i pro klasické velké taxi dispečinky. Zákazník si prostřednictvím aplikace může vybírat z aktuálních nabídek jednotlivých řidičů podle ceny, typu vozidla, nebo hodnocení předchozích cestujících.

Společnost si pak od řidičů vybírá provizi za zprostředkování jízdy, která je variabilní a pohybuje se v rozmezí od sedmi do 25 procent z konečné ceny. Nižší sazbu mají šoféři, kteří jezdí častěji.

Zdroj: ČTK