Zdroj: Freeimages.com
DPP

[quote]Ministerstvo dopravy umožní stanicím měření emisí, aby do konce letošního roku pracovaly bez on-line odesílání fotodokumentace. Původně měla tato povinnost platit už od začátku prosince, ne všechny stanice se ale na připojení k centrální databázi stihly připravit. Změnu termínu ministerstvo zveřejnilo v mimořádném věstníku, informoval mluvčí úřadu Tomáš Neřold.[/quote]

Povinnost odesílat do Centrálního informačního systému STK fotodokumentaci z kontroly a on-line ukládat výsledky měření má zabránit podvodům a rovněž sloužit jako důkaz, že vozidlo skutečně prošlo kontrolou. Stejný systém funguje už od loňského roku na stanicích technických kontrol.

Na stanicích měření emisí byl během listopadu testovací provoz.

,,Při dnešním prověření připravenosti stanic ministerstvo dostalo informaci, že významná část provozovatelů měření emisí čeká na dodání potřebného softwaru od svých smluvních partnerů,“ uvedl Neřold.

Ministerstvo proto termín o jeden měsíc odsunulo. Nejpozději od ledna už ale budou muset být všechny stanice k systému připojeny a pořizovat obrazový záznam.

Zdroj: ČTK