Zdroj: Freeimages.com
DPP

[quote]Ministr dopravy Dan Ťok se na tiskové konferenci vyjádří k situaci českých dopravců v Evropě a mzdám řidičů kamionů v zahraničí. S europoslankyní Martinou Dlabajovou vysvětlí na případu českého řidiče v Německu, kterému soud přiřkl nárok na doplacení tamní minimální mzdy, jaké dopady může mít prosazení protekcionistických opatření na českou ekonomiku.[/quote]

První český řidič kamionu vyhrál soud o to, že mu česká firma za řízení v Německu platila daleko méně, než kolik je tamní minimální mzda, napsala středeční MF Dnes. Německá státní pošta, pro kterou česká firma jezdila, mu musela doplatit více než čtvrt milionu korun. Dopravci se nyní obávají, že úspěch prvního řidiče u soudů může spustit lavinu dalších žalob šoférů. Většina dopravců tvrdí, že by je takové spory zruinovaly.

Česká republika má poslední možnost ovlivnit situaci českých dopravců v Evropě. Tlak západních zemí na prosazení evropské směrnice o vysílání pracovníků roste a nedaří se z ní proti původním předpokladům vyjmout ani specifickou oblast dopravy.

Zdroj: ČTK