Zdroj: Freeimages.com

[quote]Krajský úřad Moravskoslezského kraje loni zakázal provozování několika billboardů, které neodpovídaly platným silničním předpisům. Někteří vlastníci se ale proti tomuto rozhodnutí odvolali a ministerstvo dopravy pro nedostatek důkazů rozhodnutí krajského úřadu zrušilo. Úřad proto nyní všechny podněty podrobně prošetřuje, žádný billboard ale zatím neodstranil. ČTK to řekla mluvčí krajského úřadu Miroslava Chlebounová.[/quote]

Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích platná od loňského září. Majitelům reklamních ploch nařizuje z bezpečnostních důvodů jejich odstranění, pokud jsou blíže než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy. Zatímco na dálnicích o tom rozhoduje ministerstvo, na silnicích první třídy kraje.

Chlebounová řekla, že od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které udělalo inventarizaci billboardů, dostal krajský úřad podnět k prošetření a případnému odstranění 44 nepovolených reklam.

,,Ve vazbě na rozhodnutí ministerstva dopravy nyní krajský úřad podněty podrobně prověřuje, bude ověřovat skutečný stav, dohledávat historické podklady a opatřovat si posouzení ze strany policie. Aktuálně provádíme šetření u všech stavebních úřadů, které v minulosti reklamy povolovaly,“ uvedla Chlebounová.

Kolik reklam bude možné klasifikovat jako nepovolené, podle ní v tuto chvíli není možné odhadnout. Nelze tak ani říct, jaké by byly případné náklady na jejich odstranění a jak by úřad s odstraněnými reklamami dále naložil.

Zdroj: ČTK

DPP