Invoitix

V České republice proběhl minulý týden 59. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Tato významná událost představující inženýrství ve střední Evropě se konala na brněnském výstavišti, a to s velkým zájmem odborné veřejnosti. MSV byl doprovázen každoročním mezinárodním veletrhem dopravy a logistiky.

Oba veletrhy kladly důraz na moderní technologie, průmysl 4.0 a digitalizace a automatizace, které se stále více aplikují nejen v průmyslové výrobě, ale i v dopravě a logistice. Vystavovatelé zdůraznili pokrok a ukázali, co všechno tyto nové technologie mohou nabídnout průmyslu i logistice.

Zahájení veletrhu se zúčastnilo mnoho politických představitelů České republiky v čele s prezidentem Milošem Zemanem, předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou, spolu s ministry a dalšími významnými osobnostmi.

„I přes všechny moderní komunikační technologie stále zůstává důležitý osobní kontakt, důvěra a ona chemie mezi partnery, která je v obchodě nepostradatelná. Mezinárodní strojírenský veletrh je ideální příležitost pro prodlužování starých přátelství a vznik nových,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček při zahájení veletrhu.

Mimořádně vysoká byla letošní zahraniční účast. Podíl vystavovatelů ze zahraničí dosáhl 50 procent a firmy přicestovaly ze 32 zemí světa. Největší zastoupení měly Německo, Indie, Slovensko, Itálie, Rakousko, Jižní Korea a Čína. Dokonce dorazili i zahraniční návštěvníci z více než 50 zemí a jejich podíl na celkové návštěvnosti přesáhl 10 procent. Letošní partnerskou zemí byla Indie s vládním programem „Make in India“, který podporuje nové investice a zakládání společných podniků.

Velmi bohatý odborný doprovodný program více než padesáti mezinárodních konferencí, seminářů a workshopů probíhal ve všech kongresových sálech výstaviště. Mezi ty nejvýznamnější události patřily Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR, dvě konference o česko-indické spolupráci, Business dny Ruska, Běloruska a Ukrajiny a b2fair setkání Kontakt-Kontrakt. Na odborných konferencích se jednalo o aktuálních tématech jako Průmysl 4.0, 3D tisk, robotika, energetická efektivita a podpora technického vzdělávání.

Jako součást doprovodného programu s prezentací technologií v praxi představil veletrh plně automatizovanou obalovou linku Gaben Packaging Live. Stejně tak se velkému zájmu těšila odborná konference „Smart factory – intralogistická řešení a systémy“ organizovaná Česko-saským TechForem.

Organizátoři již oznámili, že jubilejní 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu proběhne v termínu od 1. do 5. října 2018.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP