Zdroj: Pixabay.com

[quote]Na šumavské Jezerní slati naměřili v noci meteorologové minus 22,8 stupně Celsia. V jižních Čechách budou dnes nejvyšší teploty od minus devíti do minus šesti stupňů. Silnice v kraji jsou sjízdné bez omezení. ČTK to dnes řekli František Vavruška z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu a dispečer Správy a údržby silnice Jihočeského kraje Tomáš Musil.[/quote]

Druhou nejnižší teplotu v Jihočeském kraji v noci na dnešek meteorologové naměřili v Pohoří na Šumavě, bylo tam minus 22 stupňů. Třetím nejmrazivějším místem byla šumavská hora Plechý s minus 20,3 stupně Celsia. „Kolem minus dvaceti na vrcholech a na Šumavě. V nižších polohách, na většině území kraje bylo od minus 14 do minus 18 stupňů,“ řekl Vavruška.

Jihočeské silnice první, druhé i třetí třídy jsou dnes ráno sjízdné bez omezení. V horských polohách okresů Prachatice a Český Krumlov je na cestách zmrzlá vrstva sněhu posypaná štěrkem. „Silnice jsou vymrzlé a bez problémů sjízdné. Žádné sněhové přeháňky se nečekají, mráz vydrží,“ řekl Musil.

V kraji bude dnes polojasno, později až oblačno, ojediněle slabé sněžení, zejména na Šumavě. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus devíti do minus šesti, na horách v 1000 metrech bude minus 14 stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK