DPP

Na konci března skončí vysílání dopravního Rádia Dálnice na frekvencích FM. Během následujících měsíců se stanice přemění v digitální podcastovou platformu. 

Společnost uvedla, že se pro svůj krok rozhodla kvůli tomu, že se stále znatelněji mění způsob, jakým posluchači na cestách konzumují obsah a také kvůli aktuální metodice měření poslechovosti, která nereflektuje mobilní posluchače. „Tato kombinace přestala být vnímána jako trvale udržitelná a žádoucí k tomu, aby dopravní platforma fungovala na vlnách FM,“ napsala v prohlášení.

Posledních šest let nabízelo Rádio Dálnice posluchačům pravidelný dopravní servis a nejnovější informace z tuzemských silnic a dálnic. Dopravní zprávy v českém a anglickém jazyce přinášelo řidičům každou čtvrthodinu. Díky husté síti vysílačů bylo možné přijímat stanici po téměř celé trase české dálniční sítě.

Vzhledem ke vzrůstající oblibě on-line poslechu audií se vedení rádia rozhodlo ukončit klasické FM vysílání a značku Rádia Dálnice přetvořit do podcastové platformy Dálnice – podcasty na cesty. Rádio nabídne nový obsah v podobě tematických pořadů a možnost poslechu kdekoli, nejen podél dálničních tahů, a především kdykoli se to nejen řidičům hodí.

„Dálnice, jak ji známe, jako rádio, které si naladíte pomocí FM přijímačů v autě, ukončí ke konci března činnost, přestože jsme historicky dosáhli největší poslechovosti. Všichni to však vnímáme jako pozitivní zprávu, protože situace a potřeby posluchačů se rapidně mění. Již brzy se na našich sociálních sítích začne postupně zveřejňovat, co se chystá dál. Na výběr budou mít posluchači z široké palety podcastů naší produkce, ale i obsah externích tvůrců, překvapením bude i hudební složka,” uvedla spolumajitelka Pohody Katka Pařízková.

Podle serveru Lupa.cz Rádio Dálnice vysílá každých 15 minut dopravní zprávy v češtině a angličtině, dále publicistiku a hudbu od 70. let do současnosti. Licenci na první kmitočty získalo v roce 2012. Má také stále platnou licenci na digitální rozhlasové vysílání DAB+, která vyprší v dubnu 2027.

Zdroj : ČTK