Na průtahu Libercem včera navečer skončila omezení spojená s výstavbou dvou mostů, která trvala od jara loňského roku. ČTK to potvrdila regionální mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Dana Zikešová. Průjezd na průtahu, který je nejvytíženějším silničním úsekem v Libereckém kraji, tak omezují už jen práce na opravě kanalizace u tunelu. Ty potrvají ještě měsíc, skončit by měly do poloviny prosince.

Nový je zhruba kilometrový úsek pravé části průtahu ve směru od Turnova na Děčín, konkrétně mezi sjezdy k ulici České mládeže a do centra města přes Košickou ulici. Jeho rekonstrukce stála zhruba 400 milionů korun. Dva mosty v tomto úseku byly v havarijním stavu, jejich rekonstrukce se připravovala několik let. Provoz na nich byl už před opravou omezený, mosty byly na některých místech podepřené, vozovka zúžená. Stavbaři zbourali celou estakádu a postavili dva nové mosty a vybudovali i takzvaný průpletový pruh před sjezdem na Jablonec.

„Rekonstruovali jsme jednu polovinu té soustavy mostů na silnici I/35 a mohu ujistit všechny řidiče, že ta druhá polovina se v následujících minimálně 20 letech rekonstruovat, stavět nebo demolovat nebude. My jsme demolovali a znovu vystavěli polovinu, která byla z let 1974-75, ta druhá polovina je podstatně mladší, je z 90. let. Oběma polovinám se budeme věnovat pokud jde o údržbu, a následující dvě, možná tři desetiletí se žádné takto rozsáhlé rekonstrukční práce dělat nebudou,“ řekl již dříve republikový mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Zdroj: ČTK

DPP