DPP

[quote]Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM na svém jednání jmenovala čestného prezidenta. Tím se stal předseda představenstva a generální ředitel ČD Ivan Bednárik, který s myšlenkou založit nadační fond před více než rokem přišel.[/quote]

„Je to pro mě čest a velmi si této důvěry vážím. Spojili jsme se pro dobrou věc a ukázali, že modré železničářské srdce je na správném místě a společně zvládneme i smutné věci. Na konto nadačního fondu přispívají nejenom zakládající firmy ČD a ČD Cargo, ale také zaměstnanci, široká veřejnost a další společnosti v rámci Skupiny ČD. To je pro nás velký závazek a důkaz, že to, co děláme, má smysl,“ říká Ivan Bednárik.

Správní rada na včerejším zasedání rozdělila 3,1 mil. Kč. Peníze pomohou například železničářským rodinám obětí nehody u Milavčí. Nadační fond ŽELEZNICE SRDCEM pomáhal už během léta zaměstnancům Českých drah a ČD Cargo z jihu Moravy, jejichž domovy zasáhlo ničivé tornádo. Mezi šestnáct železničářských domovů bylo rozděleno 540 tisíc korun. Tornádo zvedlo i velkou vlnu solidarity a mnoho zaměstnanců pomáhalo při odklízení trosek, jiní zase organizovali materiální pomoc.

Během zasedání Nadačního fondu ŽELEZNICE SRDCEM probíhají i Týmové hry srdcem, kde více než 200 kolegů a kolegyň se sportovním nasazením bojuje pro výtěžek nadačního fondu.