Jako poslední inspiraci ze světových „packaging“ soutěží jsme vybrali pro tento povánoční týden New Year Makeup Calendar, který zaujal odbornou porotu v soutěži ProCarton Award. I když v této soutěži byla, podobně jako i v českém Obalu roku i ostatních dalších prestižních soutěží, zajímavých řešení celá řada, tento obal je symbolický pro tento, již závěrečný den, letošního roku.

New Year Makeup Calendar je vyroben ze skládačkové lepenky od  známého globálního producenta Metsä Board. Obal vyvinula a vyrobila společnost Durero Packaging. Vlastník brandu, společnost Groupe Yves Rocher je zároveň i tvůrcem grafiky.

Čím zaujal New Year Makeup Calendar porotu?

Tento atraktivní sedmiúhelníkový balíček se skládá ze sedmi identických, spojených kartonových trojúhelníkových pouzder, které obsahují sedm dárků z oblasti  make-up. Karton lze vystavit mnoha způsoby a pro spotřebitele je zábavná interakce, protože jej lze rozložit a vytvarovat jej např. do podoby větrníku se 7 okvětními lístky, hvězdy a dokonce i housenky. Toto modulární balení je navrženo se stejným tvarem, který je sedmkrát zkopírován, aby se zjednodušily procesy skládání a lepení a zkrátila se doba přípravy stroje, takže výroba balení je méně obtížná a méně nákladná.

Zdroj : SYBA