Invoitix

656 zkontrolovaných cestujících v celkem 58 spojích, a z toho 126 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 31. května na sobotu 1. června 2024. Noční akce probíhala na trolejbusových a tramvajových linkách v centru města.

Konkrétně se týmy 11 asistentů přepravy a 6 strážníků orientovaly na úseky Husův sad – Most M. Sýkory – Hranečník – Revírní bratrská pokladna a Hlavní nádraží – Krajský úřad – Don Bosco – Prostorná.

„Výsledky akce ukazují, že tato aktivita DPO má smysl. V bezpečnostních akcích budeme rozhodně dále intenzivně pokračovat v celé Ostravě,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Šlo o letošní čtvrtou noční mimořádnou akci zaměřenou na posílení bezpečí cestujících. Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu, v několika případech šlo o vyloučení za obtěžující jízdu pod vlivem alkoholu.

Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného, nepokutují. V DPO fungují sedmým rokem.

ilustrační foto
Zdroj: DPO
Reklama v článku VLASTNÍ
DPP