Invoitix

[quote]Firma SPM – Security Paper Mill, která začala loni v dubnu dodávat ministerstvu dopravy registrační značky, zvýšila za celý loňský rok obrat o pětinu na 227,6 milionu korun. Za devět měsíců roku 2017 firma dodala 1,157.734 kusů registračních značek a díky snížení jejich ceny ze 77 na 45 korun za jeden kus stát uspořil 36,5 milionu Kč. Společnost to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.[/quote]

„Plánovaná úspora po dobu čtyřleté spolupráce je až 120 milionů korun. Na papírenské výrobě a výrobě RZ jsme dosáhli 227,6 milionu korun a meziročně rostli o 20 procent,“ uvedl ředitel firmy Jaroslav Štefek.

V tendru na výrobu registračních značek zvítězila SPM – Security Paper Mill s nejnižší nabídkou při ceně 45 korun na jednu tabulku v listopadu 2016. Kromě SPM se o zakázku ucházely firmy Samdi, Eltodo a Státní tiskárna cenin. Předtím tabulky pro registrační značky dlouhodobě dodávala společnost Hicon, která se ale tendru nezúčastnila.

Značky firma vyrábí ve Štětí na Litoměřicku pod přísným bezpečnostním dohledem. Do té doby zde vyráběla cenné papíry, jako jsou šeky a kolky. Kvůli výrobě značek musela rozšířit provoz. Za celý loňský rok dodala společnost 2456 tun ceninového papíru do více než 30 zemí světa.

Podle Radima Paříka, šéfa společnosti Delta Capital, která SPM ovládá, vyvíjí firma i nové typy registračních značek, které by měly umět komunikovat s jinými zařízeními, například pro kontrolu majitele auta policii nebo parkovacími systémy. „Díky tomu se opět posunou hranice možností evidence aut, ale i jiného cenného zboží před nelegálními postupy,“ uvedl. Pro rok 2018 plánujeme desetiprocentní nárůst tržeb a chceme pokořit tržby ve výši 250 milionů korun, dodal.

Firma SPM – Security Paper Mill je známá spíše pod bývalým názvem Neograph. Figuruje v kauze předražených jízdenek pražského dopravního podniku a lobbisty Ivo Rittiga. Ve firmě Delta Capital pracuje bývalý premiér Petr Nečas.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP