DPP

[quote]Novým předsedou Sdružení dopravních podniků ČR (SDP) byl zvolen čtyřiačtyřicetiletý Tomáš Pelikán, místopředseda představenstva a pověřený ředitel Dopravního podniku města Pardubic. Zvolila ho správní rada sdružení. ČTK to dnes řekl výkonný ředitel SDP ČR Martin Chval z Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). Ve funkci Pelikán nahradil dosavadního šéfa sdružení Michala Krause z PMDP, který vedl SDP od roku 2015 a znovu nekandidoval.[/quote]

„Tomáš Pelikán řídí pardubický dopravní podnik od roku 2005 a dlouhodobě se věnuje problematice čerpání dotačních titulů pro oblast veřejné dopravy,“ uvedl Chval. Funkci prvního místopředsedy bude i nadále vykonávat Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna. Pozici druhého místopředsedy obhájil Ladislav Urbánek, dopravní ředitel pražského dopravního podniku.

Sdružení dopravních podniků ČR je nejvýznamnější asociace provozovatelů MHD v ČR. Sdružuje 20 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech, a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní, tedy tramvajové, trolejbusové a speciální dopravy v ČR. Vozy členských dopravních podniků ujedou ročně téměř 310 milionů kilometrů a přepraví více než 2,4 miliardy cestujících. Provozují téměř 2700 autobusů, 1644 tramvají, 700 trolejbusů a 143 souprav metra.

Téměř 70 procent výkonů dnes zajišťují elektrickou trakcí a dopravci mají zpracovány koncepční materiály k dalšímu rozvoji elektrické dopravy s významným zapojením elektrobusů, dodal Chval.

 

Zdroj : ČTK