Půjčovny kol na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech zaznamenaly letos větší zájem o půjčování než v předchozích ročnících. Důvodem je hezké počasí, ale i větší počet návštěvníků festivalu. Kolo nebo elektrokolo si půjčí denně zhruba 650 lidí.

Zatímco letos využívá festivalových kol v průměru 650 zájemců za den, v době epidemie koronaviru před dvěma lety to byla zhruba polovina. Počty výpůjček se blíží k době před epidemií, kdy jich bylo v průměru 700 až 900, ve špičkách až 1300 nebo 1400. Větší návštěvnost festivalu letos potvrzují také jeho pořadatelé, a to podle zvýšeného počtu prodaných vstupenek.

Festivalová půjčovna kol je za dobrého počasí ideální možností rychlé dopravy mezi stanovým městečkem a lázeňským centrem, ve kterém se filmová přehlídka odehrává. Autobusy bývají v době festivalu přeplněné a parkovací místa obsazená. Kolo si lze vypůjčit ve stanovém městečku, u hotelu Thermal a hotelu Pupp. Tradičně největší poptávku evidují půjčovny první festivalový víkend, hlavně ráno a večer.

K zapůjčení kola návštěvníci festivalu potřebují festivalový pas a občanský průkaz. K dispozici jim je 64 kol, z toho 20 elektrických. K zapůjčení je také cyklistická helma a zámek na kolo. První hodina půjčení je zdarma, za každou další hodinu zaplatí lidé 100 korun. Kola si mohou půjčit až na čtyři hodiny. Kolo si mohou lidé půjčit do soboty, kdy festival končí.

Zdroj : ČTK

DPP