Invoitix

[quote]O Senior taxi ve Vsetíně je zájem, za první rok fungování eviduje tato služba přes 5000 jízd. Smyslem bylo usnadnit seniorům a zdravotně postiženým spoluobčanům cestování k lékaři, do lékárny, na poštu či na úřad, sdělila dnes novinářům místostarostka Simona Hlaváčová (KDU-ČSL).[/quote]

„Aktuálně je vydáno 955 průkazů. V průměru se jezdí 25 jízd denně, nejvytíženější je Senior taxi od 06:30 do 10:00. Měsíčně tak najezdí v průměru 1200 až 1300 kilometrů,“ uvedla místostarostka. Radnice na službu doplácela asi 40.000 korun z rozpočtu města.

Senior taxi si zájemci objednávají den předem, za jízdu zaplatí 25 korun, zbytek doplácí město. Klient může službu využít osmkrát měsíčně.

Uživatelé jsou se službou spokojení. „Využívám ho na cestu k lékaři. Jen jednou jsem musela čekat déle, asi 15 minut, protože bylo hodně sněhu a doprava byla složitá,“ uvedla pětasedmdesátiletá Anna Novotná.

Taxi pro seniory funguje ve Zlínském kraji také v Kroměříži, Rožnově pod Radhoštěm, Uherském Brodě, Valašských Kloboukách, od letošního února i v Holešově na Kroměřížsku.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP