[quote]Trendem posledních let je nárůst zodpovědnosti spotřebitelů s ohledem na udržitelnost a životní prostředí. I společnosti se svými značkami tento trend následují a ve shodě s hodnotami zákazníků inovují své produkty. A tomu odpovídají i snahy výrobců. K nejnovějším řešením patří ECO BOWL, který vznikl ve spolupráci společností DS SMITH a Multivac.[/quote]

 

Při hledání nového udržitelného řešení, společnosti MULTIVAC a DS Smith spojily své síly. Vzniklo tak inovativní balení čerstvých potravin v modifikované atmosféře – ECO BOWL. Obalový systém je na bázi vlnité lepenky. DS Smith a MULTIVAC vytvořily strategické partnerství pro zajištění maximální využitelnosti ECO BOWL pro potravinářské a maloobchodní zákazníky v celé Evropě.

 

Žhavá konkurence plastovým miskám

ECO BOWL je plně recyklovatelná miska z vlnité lepenky potažená tenkou skinovou vrstvou  fólie. ECO BOWL snižuje použití plastu až o 85% ve srovnání s tradiční plastovou miskou. Skinovou mikro vrstvu i horní fólii lze jednoduše oddělit od kartonové vaničky, kterou lze snadno recyklovat.

 

ECO BOWL již na trhu

ECO BOWL nabízí zákazníkům snadnou a efektivní aplikaci na hlubokotažných strojích a traysealerech MULTIVAC a garantuje stejnou dobu trvanlivosti v porovnání s konvenčním MAP balením čerstvých potravin. ECO BOWL již byl testován na trhu ve společnosti Amidori. Německý výrobce rostlinných alternativ masa si vybral ECO BOWL a úspěšně jej implementoval na konci roku 2019.

 

Zdroj : SYBA