[quote]Jak si správně vybrat logistickou společnost? Na co se zaměřit? Někteří lidé se řídí doporučeními kolegů, jiní vyhledávají informace ve vyhledávačích a další hledají odkazy v médiích. Tým mezinárodní dopravní a logistické společnosti AsstrA-Associated Traffic AG pomáhá vyřešit  tento problém.[/quote]

Jaké jsou první kroky při hledání poskytovatele dopravy a logistiky?
„Během pohovoru a při jednáních s budoucím partnerem věnujte pozornost velikosti společnosti, počtu a umístění kanceláří. Nezapomeňte na hodnocení společnosti, které zahrnuje následující charakteristiky: výnosy, platební schopnost, ziskovost poskytovaných služeb, přítomnost společnosti u soudu, komfort při objednávání služeb a kvalitu komunikace zaměstnanců,“ uvedla Natalya Bulko, advokát ve společnosti AsstrA-Associated Traffic AG.
Podle Nikolaije Epikhova, konzultanta pro mezinárodní silniční přepravu v AsstrA, je rozhodujícím parametrem při výběru poskytovatele zkušenost v logistickém průmyslu. „To naznačuje stabilitu a bezproblémové fungování přepravní společnosti. Podívejte se na seznam sdružení, svazů, kterých je logistická společnost členem. Členství v profesních asociacích také udržuje image a poukazuje na status vybraného uchazeče,“ dodává Nikolaj Epikhov.
Jakým zdrojům důvěřovat v procese hodnocení?
„Pro získání první ho dojmu začněte s firemní webovou stránkou. Bude to trvat 15–20 sekund, abychom pochopili, zda vše odpovídá vnitřní potřebám a první mu požadavku, či nikoli. Pokud se na webu orientujete  snadno , je zřejmé, že se společnost stará o image a snaží se být v práci orientována na zákazníka,“ sdílela Natalya Bulko.
Nikolaj Epikhov radí požadovat doporučení od profesionálních logistických asociací. To je důkaz sebevědomého vstupu společnosti do logistického společenství a uznání důvěryhodnosti.
„Zkontrolujte přítomnost společnosti v odborném tisku. Zajistěte, aby odborníci ve vybrané společnosti důvěřovali odborníkům v oblasti logistiky,“ řekl Robert Vashkevič, vedoucí úseku Východní Evropa ve společnosti AsstrA-Associated Traffic AG.
Na co se zaměřit při výběru poskytovatele logistiky?
Podle Roberta Vashkeviče se dnes spotřebitelské recenze stávají rozhodujícím ukazatelem při výběru společnosti. „V první řadě věnujte pozornost reputaci společnosti. Zde pomohou doporučení zákazníků ze stejného odvětví. Dále uveďte informace o geografii společnosti: země přítomnosti a druhy dopravních služeb v těchto zemích. Tyto informace jsou často uvedeny na webových stránkách, jejichž kvalita a pohodlí vám také pomohou při výběru partnera,“ vysvětluje Robert Vashkevič.
„Jakmile se rozhodnete pro poskytovatele logistiky, vyžádejte si standardní balíček registračních dokumentů, pojištění odpovědnosti a osvědčení potvrzující soulad s mezinárodními požadavky v oblasti logistických služeb – ISO, SQAS, AEO, GDP. Shromažďujte informace o finančních zárukách za škody. Například v AsstrA je maximální částka kompenzace 3 000 000,00 EUR / případ i 6 200 000,00 EUR / rok. Pokud je pojistná smlouva uzavřena s renomovanou pojišťovnou, jedná se o solidní záruku náhrady škody,“ uzavřela Natalya Bulko.
Zdroj : AsstrA