[quote]Ochrana cestujících a řidičů před nákazou koronavirem bude hlavním tématem pravidelného setkání zástupců více než 40 dopravních společností z celého světa, které se uskuteční příští týden v Praze. Na programu jednání členů skupiny Global Passenger Network bude také vývoj bezpečnosti vozidel a cestování. Hostitelem pražského zasedání je česká firma Umbrella Coach & Buses patřící pod skupinu firem Umbrella Mobility SE, ve které v únoru poloviční podíl získala investiční skupina RSBC českého finančníka Roberta Schönfelda.[/quote]

„Téma koronaviru bude na zasedání jistě stěžejním. Konkrétní kroky jednotlivých členů se budou lišit v závislosti na míře zasažení virem a státními opatřeními v daném regionu. Hlavním a společným cílem je především bezpečnost cestujících a řidičů, stejně jako maximální možná eliminace dalšího šíření viru,“ uvedl generální ředitel Umbrella Mobility SE Pavel Steiner.

Na setkání se budou také volit čtyři noví členové představenstva a nový prezident organizace Global Passenger Network. Představí se i uchazeči o členství z Maroka a Vietnamu, o jejichž možném přistoupení budou členové hlasovat.

Organizace Global Passenger Network vznikla v roce 2006 jako skupina dopravních společností zajištujících služby zájezdové a příjezdové autobusové dopravy. Její členové se setkávají dvakrát ročně na různých místech světa, aby mimo jiné reagovali na globální i lokální problémy či předpisy, které ovlivňují jejich podnikání.

Společnost Umbrella Coach & Buses je jedním z největších partnerů německé dopravní společnosti FlixBus, pro kterou zajišťuje mezinárodní autobusovou dopravu po celé Evropě.

Novým typem koronaviru je nejvíce zasažená pevninská Čína, která eviduje přes 80.400 nakažených a více než 3000 mrtvých. Ze zemí Evropy hlásí největší počet případů Itálie, kde je přes 3000 nakažených a více než 100 lidí následkům nákazy podlehlo. V ČR je 12 potvrzených případů.

 

Zdroj : ČTK