Invoitix

Letos bude znovu hostit město Pardubice 7. září již 12. ročník Dopravní konference v Kongresovém centru Paláce Pardubice a 8. září 22. ročník Silničního veletrhu v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Na multimodální konferenci vystoupí více než desítka předních odborníků na dopravní témata. Silniční veletrh poté nabídne na sedm desítek vystavujících společností z celé ČR.

 

Dopravní konference

  Ve čtvrtek 7. září proběhne v Kongresovém centru Paláce Pardubice již 12. ročník Dopravní konference, která je věnována všem dopravním módům, přesněji jde o silniční, železniční, leteckou a vodní dopravu. Na jedné z největších odborných konferencí v České republice vystoupí na desítku předních odborníků, kompletní program naleznete v příloze. Mluvit se bude o připravovaných i již realizovaných projektech na silnici a železnici. Přítomni budou i zástupci Hospodářské komory, Svazu dopravy a dalších dopravních institucí.

 

Dopravní konference zahájí ve 14:00 hodin proslovy významných hostů, mezi ty se zařadí prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek zodpovědný za dopravu Michal Kortyš. Mezi panelisty vystoupí především ministr dopravy ČR Martin Kupka a další zástupci municipalit jako Jiřím Svoboda (generální ředitel, SPRÁVA ŽELEZNIC), Tomáš Thót (generální ředitel, ČD CARGO a.s.), nebo Radek Mátl (generální ředitel, Ředitelství silnic a dálnic).

 

Silniční veletrh

  V pátek 8. září se poté uskuteční 22. ročník Silničního veletrhu na půdě areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Svou práci přijede prezentovat na sedm desítek firem z celé České republiky, a to z oboru silničního hospodářství a dopravy, stavebních společností, výrobců a dodavatelů silniční techniky i výrobců strojů a automobilů.

Silniční veletrh nově nabízí také zajímavou možnost prezentace škol a dalších vzdělávacích institucí. Koncept veletrhu přináší další efektivní nástroj komunikace studentů technických středních a vysokých škol z širšího regionu se zástupci firem.

V rámci „STUDENT LOUNGE“ budou mít firmy možnost prezentovat své nabídky kariérního a profesního rozvoje pro studenty a také jednotlivé školy mohou nabídnout své studijní obory a možnosti navazujícího studia. Toto spojení s veletrhem, kde vystavují nejvýznamnější společnosti v oboru silničního stavitelství, především z našeho regionu, jsou velkým potenciálem naší akce.

Studenti tak mohou využít příležitost se setkat se zástupci firem, diskutovat a zjistit informace o svém budoucím možném uplatnění na trhu práce. Dovolujeme si tedy pozvat studenty jako návštěvníky nebo školy i firmy jako vystavovatele.

Na veletrhu bude představen “JCB Hydradig Pothole Pro”, jedná se o víceúčelový stroj postavený na univerzální a prověřené platformě kolového rýpadla JCB Hydradig a díky instalaci speciálního příslušenství dokáže výtluk vyfrézovat, ořezat okraje a zamést, a to vše bez nutnosti výměny příslušenství. Za své schopnosti vděčí Pothole Pro především instalovanému příslušenství, tj. fréze, zametači a řezačce, ale zároveň celkovému konceptu stroje, díky kterému má strojník neomezený výhled na všechna čtyři kola v rozsahu 360 stupňů.

Program_DK2023

 

Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se mohou registrovat pro účast na akcích prostřednictvím webových stránek www.dksv.cz.

 

Odborní garanti:

Ministerstvo dopravy | Státní fond dopravní infrastruktury ČR | Ředitelství silnic a dálnic – ŘSD | Správa železnic | Ředitelství vodních cest České republiky | Pardubický kraj | Statutární město Pardubice | Pardubice Airport | Česká manažerská asociace | Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků | Krajská hospodářská komora Pardubického kraje | Univerzita Pardubice | Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje | Svaz dopravy České republiky | Sdružení pro výstavbu silnic

 

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP