Pardubická společnost CEE Logistics, která se věnuje mezinárodní dopravě a logistice, dosáhla minulý rok zisk po zdanění 82 milionů korun. Výsledek je o 42 milionů korun vyšší než v roce 2021. Tržby z prodeje vlastních výrobků a služeb dosáhly 1,826 miliardy korun, což je o 15 procent více než rok předtím, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Firma se vloni musela vyrovnat s růstem cen pohonných hmot a důsledky ruského útoku na Ukrajinu. Přesto se provozní výsledek hospodaření meziročně zvýšil z 35 milionů téměř na 58 milionů korun. Zlepšil se i finanční výsledek hospodaření z 15 milionů na 41 milionů korun. Pozitivní vliv na to měla optimalizace počtu vlastních vozidel. V současnosti jich společnost provozuje 430, ročně najedou 59 milionů kilometrů.

Většinu tržeb, více než miliardu korun, získala firma v zahraničí. Tržby v tuzemsku přinesly 725 milionů korun. Z finančních výnosů připadal největší podíl na derivátové operace.

Společnost se dlouhodobě potýká s nedostatkem zaměstnanců, zvláště řidičů kamionů. „Zdroje jsou pouze v zemích na východě,“ uvedlo vedení firmy. Průměrný počet zaměstnanců se vloni snížil na 417, rok předtím dosahoval 444.

Jediným akcionářem dopravní společnosti CEE Logistics je firma Matteli Group Pardubice s předsedou správní rady Romanem Šmidberským. V roce 2023 zfúzovala s portugalskou firmou Terranaut Transportes.

Zdroj: ČTK