Invoitix

[quote]Pardubická společnost ERA podepsala smlouvu na dodávku přehledového systému pro řízení letového provozu helikoptér v africkém státě Nigérie. Zařízení sestávající z 39 stanic bude instalováno v ropné těžební oblasti v deltě řeky Niger a v Guinejském zálivu. Systém bude pokrývat významnou část území jižní Nigérie. ČTK to řekla mluvčí společnosti Lenka Stejskalová Reichová.[/quote]

„Je to jedna z našich největších zakázek v civilním sektoru,“ doplnila mluvčí.

Nigerijský partner potřebuje poskytovat přesné informace o letovém provozu pilotům vrtulníkům, kteří operují v oblasti Guinejského zálivu a v deltě Nigeru a zásobují jednotlivé stanice těžící ropu a plyn. Systém musí vydržet i klimatické poměry typické pro tuto část světa jako vytrvalé tropické deště, teploty 50 stupňů Celsia a slaný vzduch, který přispívá ke korozi.

Nigerijské řízení letového provozu si pro projekt bezpečnosti ropné oblasti vybrala českou společnost díky jejím zkušenostem s obdobným projektem v Nizozemí, kde systém od firmy ERA tři roky monitoruje letecký provoz nad ropnými plošinami v Severními moři. Společnost má také řadu zkušeností z dalších afrických zemí, její zařízení fungují v Egyptě, Ugandě, Jihoafrické republice nebo v Namibii, kde zprovoznila největší přehledový multilaterační systém na světě.

Projekt v Nigérii je ve fázi výběru vhodných pozic pro plánovaných 39 stanic. Jeho dokončení se očekává v roce 2020.

Společnost ERA patří od roku 2011 skupině Omnipol. Vyvíjí, vyrábí a zavádí systémy zajišťující bezpečnost pro civilní i vojenské účely. Za dvě dekády své existence ERA instalovala přes 100 těchto systémů ve více než 60 zemích pěti kontinentů. Firma také vyvinula známý pasivní sledovací systém VERA-NG pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři využitelný pro protivzdušnou obranu i moderní elektronický boj.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP