Americké ministerstvo obrany oznámilo vytvoření úřadu, který je pověřen shromažďovat a analyzovat informace o neidentifikovaných létajících objektech (UFO), zpozorovaných různými druhy ozbrojených sil Spojených států.

Tato „skupina pro sladění identifikace a správy létajících objektů“, nebo-li AOIMSG, jak zní zkratka nového úřadu, nahradí pracovní skupinu, kterou pro zkoumání UFO zřídil Pentagon loni v srpnu a která následně fungovala pod americkým vojenským námořnictvem, uvedla agentura AFP s odvoláním na komuniké ministerstva obrany.

Nový úřad spadá pod náměstka ministra obrany, který má na starosti zpravodajské služby a bezpečnost. To lze vykládat jako známku toho, že si američtí vojáci UFO nespojují s žádnými malinkými zelenými mimozemšťany, ale spíše s velice skutečnými protivníky Spojených států, poznamenala AFP a dodala, že Washingtonu dělají starosti hlavně špionážní schopnosti Číny, opírající se o drony či jiné vzdušné prostředky.

Příští ředitel AOIMSG, který ještě nebyl jmenován, bude uvádět do souladu aktivity různých druhů ozbrojených sil v dané oblasti a zpravodajských služeb.

Pentagon loni zveřejnil tři videa pořízená piloty amerického vojenského námořnictva – jedno z listopadu 2004 a dvě z ledna 2015 – která zachycují neidentifikované létající objekty.

Jedno z videí zachycuje rychle se pohybující podlouhlý objekt, který náhle zrychlí a zmizí několik vteřin poté, co jej zachytil jeden ze senzorů na palubě letadla amerického námořnictva. Na dalším videu lze vidět objekt nad mraky, zatímco pilot se dohaduje, jestli to není dron.

 

Zdroj : ČTK