Poskytovatel přepravních služeb, společnost PPL CZ, otevřel v Kostelci nad Černými lesy u Prahy nové depo. Má třídicí linku o délce 543 metrů a denně odbaví až 15.000 balíků. Nabídne až 130 pracovních míst. Společnost PPL to uvedla v tiskové zprávě. Počet dep firmy se blíží k třicítce.

„Nové depo o rozloze 19.000 metrů čtverečních ve Středočeském kraji pomůže k zahuštění sítě a v kraji kapacitně doplní nedaleké centrální překladiště v Jažlovicích až o 15.000 zásilek denně,“ uvedla společnost v tiskové zprávě. Přímo v depu společnost zaměstná 30 lidí, dalším 100 nabídne práci v dopravě a ve skladech.

Součástí budování depa byla také revitalizace sousedního pozemku. Společnost na něm zajistila vyčištění rybníku a výsadbu stromů a další vegetace.

PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce. Specializuje se na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Loni firma přepravila 50 milionů zásilek. Společnost zaměstnává přes 1000 pracovníků a spolupracuje s 2000 řidiči. Disponuje 29 depy, dvěma centrálními překladišti a sítí více než 5500 výdejních a podacích míst. Předloni firma vytvořila při obratu 4,8 miliardy korun čistý zisk 573 milionů korun. Kurýrní služby na českém trhu poskytují také konkurenční Česká pošta, DPD či GLS.

DHL eCommerce je součástí skupiny DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností s 600.000 zaměstnanci ve více než 220 zemích a teritoriích celého světa.

Zdroj: ČTK