[quote]Praha přidá na platy řidičů v pražské integrované dopravě (PID) zhruba 40 milionů korun. Peníze dostane desítka soukromých dopravců. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Peníze musí město vyplatit, aby dostalo od státu příspěvek na opravu komunikací. PID zajišťuje kromě soukromých dopravců také dopravní podnik, který vlastní Praha, peníze ale nyní nedostane.[/quote]

Nejvyšší částku dostane od města firma Arriva City, zhruba 13,5 milionu korun. Přes šest milionů dostane dopravce About Me a téměř pět milionů ČSAD Střední Čechy. Peníze vezme Praha z rezervy městské organizace Ropid, která plánuje PID.

Praha dostane od státu peníze na opravu komunikací jako kompenzaci za zvýšení platů řidičů, které vychází z nařízení vlády. Aby město peníze dostalo, musí náklady na zvýšení platů nejdříve všechny vyplatit. Praha ale od státu nedostane celou částku, ale 25,5 milionu korun.

Pražská integrovaná doprava dnes zahrnuje vedle městských a příměstských autobusů, tramvají, metra a vlaků také některé přívozy nebo lanovku na Petřín. Systém je rozdělen na několik pásem a cestující pak platí za dopravu podle toho, kolika pásmy po cestě projíždí.

Zdroj: ČTK