[quote]Pravidla řízení a odpočinku jsou zaměřena na diskuse uspořádané v rámci Evropského parlamentu o otázkách vznesených v návrzích balíčku o mobilitě.[/quote]

Pravidla řízení a odpočinku řidičů v Evropské unii jsou jednou z oblastí, na něž se vztahují návrhy Evropské komise pro nové předpisy jako součást balíčku pro mobilitu.

IRU uspořádala minulý týden pracovní snídani, aby se poslanci mohli setkat se zástupci Evropského parlamentu, kteří na této problematice úzce spolupracují.

Diskuse byly pozitivní a zaměřily se na zákaz řidičů, kteří si odpočítali v kajutách každý týden, na potřebu bezpečného a pohodlného parkování užitkových vozidel a klauzuli o návratu domů obsažené v návrzích.

Byla rovněž projednána potřeba 12-denní odchylky pro dny odpočinku řidičů pro autobusovou turistiku s důrazem na rozdíl mezi službami autokarové dopravy a nákladní dopravou a potřebou konkrétních předpisů pro každý sektor.

Členové, podporovaní IRU, se setkali s: poslancem Wimem van de Campem, zpravodajem o spisu a koordinátorem skupiny evropských stran, poslankyní Isabella De Monte, stínovou zpravodajkou pro skupinu Socialisté a demokraté a Matthijsem van Miltenburgem,  poslancem Evropského parlamentu, stínovým zpravodaj pro skupinu Aliance liberálů a demokratů v Evropě.

Článek v originálním znění si můžete přečíst ZDE

Zdroj: Eurologport.eu