Invoitix

[quote]Předsedou dozorčí rady Českých aerolinií (ČSA) je Jiří Jurán. Zvolili ho ostatní členové tříčlenné rady. Vyplývá to z notářského zápisu uveřejněného v obchodním rejstříku. Rada byla dočasně bez předsedy, v jejím čele byl místopředseda Augustin Kohoutek. ČSA patří do skupiny Smartwings Group.[/quote]

Jurán je v dozorčí radě ČSA zástupcem mateřské společnosti, protože je zároveň členem představenstva Smartwings. Do dozorčí rady byl jmenován v květnu 2018. V tříčlenné dozorčí radě je vedle Jurána a Kohoutka ještě Ludvík Macháček. Jurán (53) podle údajů z obchodního rejstříku působil dřív mimo jiné v dozorčí radě Nové huti či společnosti Prisko.

Dozorčí rada ČSA je kontrolním orgánem firmy. Dohlíží na podnikatelskou činnost společnosti a fungování představenstva. V minulosti byla i 12členná, po restrukturalizaci firmy provedené kvůli finančním potížím se počet jejich členů snížil na tři.

Představenstvo ČSA se proměnilo už loni na podzim, kdy skončil jeho předseda Jozef Sinčák. Novým šéfem společnosti se stal Petr Kudela, který stejně jako Jurán přišel ze Smartwings. České aerolinie v loňském roce definitivně ovládla společnost Smartwings, tehdy fungující ještě pod názvem Travel Service, která v současnosti drží 97,7 procenta akcií firmy.

ČSA loni klesl počet přepravených lidí z předloňských 2,9 milionu na zhruba 2,7 milionu. Zisk ČSA podle posledních dostupných údajů za rok 2017 meziročně vzrostl o 9,7 procenta na 267 milionů korun. ČSA letos zrušilo několik linek. Skončily například spoje mezi Prahou, Ostravou a Bratislavou, do ruského Jekatěrinburgu nebo portugalských měst Porto a Lisabon.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP