[quote]Přeprava skleněných lahví, především s vínem, patří dlouhodobě k problematickým druhům přepravy. Přepravní společnosti od takových zásilek často dávají ruce pryč.[/quote]

 

V ideálním světě by přeprava všech zásilek vypadala tak, že by veškeré zboží bylo doručeno bez jakýchkoli problémů a reklamací z důvodu poškození zásilky. Na tom se shodnou přepravní společnosti, odesílatel i adresát zásilky. Nebudeme si nic nalhávat, k tomu je, alespoň prozatím, dost daleko.

Velká nervozita na všech stranách může nastat ve chvíli, kdy se přepravují skleněné lahve, obsahující dražší vína, nebo šampus. Požadavky přepravních služeb se v těchto případech mohou lišit, ale obecně vyžadují zabalení lahví do značné vrstvy bublinkové fólie a následně do kartonové krabice. Řešení ale může být také jednodušší, lehčí, s menšími rozměry. To vše při zachování vysoké bezpečnosti zásilky proti mechanickému poškození.

Polystyrenové obaly na lahve jsou tvořeny dvěma prakticky stejnými díly, které se k sobě při balení přiloží a perfektně tak obejmou láhev uvnitř. Samotné balení je jednoduché a velmi rychlé. Láhev se vloží do jedné části obalu, druhou částí se uzavře, pak stačí přebalit stretch fólií a zajistit lepicí páskou a je hotovo.

Tyto obaly jsou českým patentem. Vhodné jsou pro všechny běžné velikostí lahví o objemu 0,75l. Pro maximální rychlost balení jsou k dostání v několika variantách – pro 1, 2, 3 nebo 6 lahví. Kromě vysoké bezpečnosti balení a rozměrů celého obalu jsou dalšími výhodami polystyrenových obalů také tepelná stabilita obalu, stabilní stohování obalů s ochranou proti posunu a také univerzálnost pro různé druhy lahví až do průměru běžné „šampusky“. Nepoškozené obaly lze navíc bez obav používat k přepravě i opakovaně.

 

Zdroj : Tavočer