Zdroj: Pixabay.com

Skupina Prima ve spolupráci se společností Web shop fly dnes spustila web PrimaGo.cz, který nabízí letenky za garantované ceny do celého světa. Prima to dnes sdělila ČTK. Na webu lidé uvedou, o co mají zájem, například pláž, památky, párty, sport, gastronomie či nákupy, dále napíšou počet dnů či světadíl a PrimaGo.cz jim vyhledá místa, kam mohou vycestovat.

Pokud lidé už ví, kam chtějí letět, na webu zadají konkrétní jméno destinace, státu nebo světadílu, a podle toho se jim začnou vyhledávat jednotlivé letenky. Výběr je možné filtrovat a porovnávat podle ceny, termínu a místa odletu.

„Naším dlouhodobým cílem je, aby lidé vnímali značku Prima jako rodinnou a přátelskou a také jako synonymum pro zážitky a zábavu, a to nejen prostřednictvím televizní obrazovky. Cestování a poznávání nových míst tyto parametry pomáhá naplňovat,“ uvedl generální ředitel skupiny Prima Marek Singer. Tváří kampaně na web PrimaGo.cz je modelka a moderátorka Iva Kubelková.

Na trhu v současnosti existuje řada vyhledávačů leteckých spojení. Jde například o služby skyscanner, TripAdvisor či Pelikan.cz.

Televize Prima má v Česku stanice Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Krimi, Prima+1 a Prima Max. Jednu televizní stanici má Prima na Slovensku. Mateřskou společnost FTV Prima Holding ovládá ze 62,5 procenta přes svou skupinu GES podnikatel Ivan Zach, zbylý podíl patří přes skupinu Alphaduct podnikateli Vladimíru Komárovi.

Velké mediální domy často rozšiřují své podnikání mimo oblast médií. Například mediální dům Czech News Center (CNC) letos v květnu oznámil, že bude provozovat vyhledávač dopravního spojení Bileto. Společnost Mafra zase provozuje aplikaci Idos a firma Seznam.cz před třemi lety koupila aplikaci Pubtran.

Zdroj: ČTK