[quote]Evropská komise bere na vědomí rozhodnutí Spojených států o prodloužení výjimky Evropské unie z dovozních sazeb na oceli a hliníku na krátkou dobu do 1. června 2018. Rozhodnutí USA prodlužuje tržní nejistotu, která již ovlivňuje obchodní rozhodnutí. EU by měla být zcela a trvale osvobozena od těchto opatření, protože nemohou být odůvodněna na základě národní bezpečnosti.[/quote]

Nadbytečná kapacita v odvětví oceli a hliníku pochází z EU. Naopak, EU se v posledních měsících zabývala všemi možnými úrovněmi s USA a dalšími partnery, aby našla řešení tohoto problému.EU rovněž důsledně vyjádřila svou ochotu diskutovat o současných otázkách přístupu na trh, které jsou předmětem zájmu obou stran, ale také jasně uvedla, že jako dlouhodobý partner a přítel USA nebudeme jednat pod hrozbou. Každý budoucí transatlantický pracovní program musí být vyvážený a vzájemně prospěšný.

Evropská komisařka pro obchod Cecilia Malmströmová byla v posledních týdnech v kontaktu s ministrem obchodu USA Wilburem Rossem a americkým obchodním zástupcem Robertem Lighthizerem a tato jednání budou pokračovat.

DPP