Společnost CTP, největší evropský developer zalistovaný na burze, vlastník a správce průmyslových a logistických nemovitostí dle hrubé pronajímatelné plochy (GLA), pronajala 18 tisíc m2 společnosti FIEGE, přednímu poskytovateli logistických a přepravních služeb v Evropě, v nové průmyslově-logistické budově o celkové rozloze 71 tisíc m2, která je v současné době ve výstavbě v CTParku Žatec.

Po stávajících pronájmech v Polsku a České republice se jedná již o třetí lokalitu společnosti FIEGE v portfoliu CTP, přičemž celkový počet obsazených ploch ve všech parcích CTP dosáhne 59 tisíc m2. Od dubna 2024 bude nové regionální distribuční centrum v CTParku Žatec sloužit ke skladování pneumatik společnosti Nexen Tire Europe a jejich dodávkám do výrobních závodů automobilů po celé Evropě. Sklad musel být speciálně upraven pro skladování pneumatik v přepravních klecích, což společnost CTP flexibilně zvládla. FIEGE bude v CTParku Žatec poskytovat kompletní logistické služby pro společnost Nexen Tire Europe, která má v blízkosti svůj evropský výrobní závod.

Tato nová dohoda reaguje na současný trend „nearshoringu“, kdy mnoho společností přibližuje výrobu svým zákazníkům a rozšiřuje své evropské výrobní kapacity, což přináší nárůst v oblasti dodavatelských řetězců. Proto společnost FIEGE rozšířila spolupráci s jihokorejským výrobcem pneumatik Nexen Tire Europe a bude přepravovat pneumatiky z CTParku Žatec do výrobních závodů evropských automobilek, jako jsou Volkswagen, BMW, Audi a Škoda.

„Tento projekt v CTParku Žatec je klíčovým krokem v naší strategii posilování logistických operací v Evropě a je přímou odpovědí na rostoucí trend nearshoringu, kdy firmy přibližují výrobu ke svým hlavním trhům. Spolupráce s CTP a využití špičkových technologií v našem novém distribučním centru nám umožní poskytovat vysoce efektivní a udržitelné logistické služby. Jsme hrdí na to, že tímto krokem nejenže zvyšujeme hodnotu pro naše klienty a partnery, ale také aktivně přispíváme k rozvoji regionu a podporujeme lokální ekonomiku,“ vysvětlil David Peterka, Head od Business Development ve společnosti FIEGE.

„Spolupráce s FIEGE v CTParku Žatec je již druhým společným projektem v České republice a již třetím v rámci Evropy, protože FIEGE je v našich prostorech také v Polsku. Tato opětovná partnerství dokazují, jak efektivně dokážeme růst a rozvíjet se společně s našimi klienty. Vzájemné porozumění a schopnost reagovat na specifické potřeby FIEGE nám umožňují poskytovat služby, které podporují jejich expanzi a zároveň posilují naši pozici na trhu,“ řekl Jakub Kodr, jednatel a obchodní ředitel CTP v České republice.

V novém distribučním centru bude FIEGE skladovat pneumatiky v transportních klecích, nikoliv klasicky v regálech. CTP díky zkušenostem a flexibilitě zajistila potřebné úpravy projektu, vzhledem k přísným požárním a bezpečnostním požadavkům, který vyžaduje tento typ skladování. Byly upraveny požární úseky a instalovány lepší sprinklerové hlavice (K360). Jak společnost CTP, tak společnost FIEGE, která se ve své strategii zavázala k udržitelné logistice, usilují o vysokou úroveň udržitelnosti a energetické účinnosti, a proto se budova staví s cílem získat certifikát udržitelnosti BREEAM New Construction na úrovni Excellent.

„Spolupráce mezi společnostmi FIEGE a CTP je příkladem efektivního propojení logistických potřeb a průmyslových možností, které jsou výsledkem pečlivého plánování a strategického poradenství ze strany KNIGHT FRANK. Naše úloha spočívala ve vytvoření mostu mezi specifickými potřebami společnosti FIEGE pro Nexen Tire Europe a unikátním řešením možnosti skladování od developera CTP, přímo u výrobního závodu Nexen. Mám upřímnou radost z další transakce se společností FIEGE, která i nadále posiluje svou pozici na českém trhu,“ doplňuje Markéta Vrbasová, ředitelka oddělení pronájmů průmyslových nemovitostí v KNIGHT FRANK Česká republika, která stála za rozšířením spolupráce.

CTPark Žatec leží v osvědčené průmyslové zóně přibližně 30 km od německých hranic u dálnice D8 a v blízkosti dálnice D7 spojující Prahu s Chomutovem. Oblast se nachází mezi třemi okresy s přibližně 300 tisíci obyvateli v okruhu 30 km od parku, výhodou je kvalitní infrastruktura a podnikatelské pobídky podporované ze strany státu. CTPark Žatec nabízí budovy pro výrobu, logistiku, výzkum a vývoj a back-office. Kromě aktuálně budované haly ZA4, ve které zbývá 53 tisíc m2 volných prostor, jsou v CTParku k dispozici připravené prostory Shell & Core ve dvou dalších halách o rozloze čtyři a devět tisíc metrů čtverečních, které lze přizpůsobit do šesti měsíců od podpisu smlouvy.

Zdroj: Reliant

DPP