DPP

[quote]Španělský provozovatel placených silnic Abertis se stal další velkou firmou, která se kvůli politické nejistotě rozhodla přesunout své oficiální sídlo mimo Katalánsko. Abertis patří do indexu Ibex 35, který zahrnuje 35 předních podniků obchodovaných na madridské burze. Uvedla to agentura Reuters.[/quote]

Abertis oznámil, že jeho domovská adresa se přesune z Barcelony do Madridu. Přesun sídla z Katalánska oznámila také telekomunikační společnost Cellnex a realitní firma Colonial, které jsou rovněž součástí indexu Ibex 35.

Minulý týden se pro přesun sídla rozhodly tři podniky z hlavního indexu, a to finanční domy Banco Sabadell a Caixabank, stejně jako distributor plynu a elektřiny Gas Natural.

Společnost Abertis se pro odchod z Katalánska rozhodla ve stejný den, kdy španělský burzovní regulátor CNMV schválil plánované převzetí podniku italským konkurentem Atlantia. Úřad tak odstranil jednu z překážek pro dokončení transakce v hodnotě 16,3 miliardy eur (422 miliard Kč), která by vytvořila největšího provozovatele placených silnic na světě.

Zdroj: ČTK