[quote]Prvních sedm absolventů magisterského studijního programu Logistika získalo na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické certifikáty Evropské logistické asociace. Jihočeská Technika je první veřejnou vysokou školou v Česku, která je může udělovat, neboť letos získala prestižní akreditaci Evropské certifikační rady pro logistiku (ECBL).[/quote]

„Certifikát mi umožní doložit, že na své pracovní pozici mám odpovídající odborné kompetence, které jsou v souladu s evropskými standardy,“ říká Martin Komorný, manažer skladu a distribuce pivovaru Budějovický Budvar, který je mezi absolventy školy, kteří nabízenou možnost využili.

Podle docenta Rudolfa Kampfa, garanta studijního programu Logistika, díky akreditaci studijního programu, absolventi získali mezinárodní certifikát bez dodatečných zkoušek. „O vystavení certifikátu a používání titulu EJLog, může prostřednictvím školy požádat Evropskou logistickou asociaci každý náš absolvent studijního programu Logistika. A sedm jich to využilo,“ vysvětlil Rudolf Kampf.

Certifikát dokládá jejich vzdělání a může jim také pomoci při hledání zaměstnání v Evropě i některých dalších zemích mimo ní. Zaměstnavatelům totiž zaručuje jejich odborné znalosti v logistice a schopnost je využívat v mezinárodním prostředí. Počet certifikovaných logistiků přitom není v Česku vysoký a nedosahuje ani stovky lidí. To je pod průměrem evropských zemí, jako je Švýcarsko, Nizozemí a Velká Británie.

Magisterský studijní program Logistika je na VŠTE koncipován jako profesně zaměřený a působí na něm přes 170 posluchačů. Předchází mu bakalářský program Technologie dopravy a přepravy, na němž je zapsáno přes 710 studentů.

 

Zdroj : VŠTE

DPP