Invoitix

Vykládka kontejnerů je jedním z mála zbývajících pracovně náročných aspektů moderní ekonomiky. Je to téměř jediný proces, který je v logistice stále manuální. A přesto je s rozmachem e-commerce dodavatelský řetězec zaplaven kontejnery plnými zboží jako nikdy předtím.

Kontejnerová logistika je nedílnou součástí globálního obchodu, ale proces vykládky kontejnerů může být často náročný, zdlouhavý a náchylný k chybám. Při ručním vykládání hrozí zaměstnancům riziko zranění z opakovaného zvedání, mohou trpět únavou, která způsobuje jejich zpomalení, a k dokončení úkolu ve stanoveném časovém rámci vykládky je tak zapotřebí více lidí. Vzniklé problémy mohou být nákladné. Americká Národní rada pro bezpečnost zjistila, že pracovní úrazy stály v roce 2021 přes 167 miliard dolarů.

Protože se objevila naléhavá potřeba strojů, které mohou pomoci s vykládkou kontejnerů, vyvinula společnost TAWI revoluční řešení, které tyto problémy efektivně řeší.

Jak zefektivnit vykládku kontejnerů pomocí řešení TAWI

TAWI Container Unloader je mobilní a modulární řešení vybavené ovládáním, které je intuitivní a zařízení je díky tomu pro operátory snadno ovladatelné. Jeho systém umožňuje pohyb díky napájení z baterie, integrovaný vakuový manipulátor umožní obsluze zvedat až 50 kg bez námahy jednou rukou a díky lomenému ramenu má skvělý dosah. Nastavitelný dopravník a zvedací plošina s bezpečnostním zábradlím zajišťují dosah až do horních pater, a díky stabilizaci zvládne i jízdu po rampě nebo nájezdu.

TAWI Mobile High Frequency lifter má potenciál eliminovat ruční zvedání kdekoli v rámci skladu nebo výroby, což usnadňuje přizpůsobení v rychle se měnícím prostředí s vysokými nároky na flexibilitu. Tento mobilní manipulátor můžete jednoduše převézt na libovolné místo a vytvořit tak nové pracoviště kdekoli. Poté, co kontejner vyprázdníte, možná budete potřebovat přesunout věci z jedné palety na druhou, rovnou paletizovat na druhém konci dopravníku nebo přebalit zboží ve skladu.

Mezinárodní strojírenský veletrh

Navštivte nás na veletrhu MSV 2023, který se koná v areálu brněnského výstaviště v termínu 10. -13. října 2023. Zastavte se za námi na stánku 006 v pavilonu A2, kde si můžete vyzkoušet nejrůznější technologie pro zvedání a zjistit, jak můžeme pomoci pozvednout i vaše podnikání.

Zdroj : ALBERTINA Handling

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP