[quote]Řidiči se při pondělní nehodě na dálnici D7 u Knovíze na Kladensku otáčeli do záchranné uličky, chtěli se tak vyhnout stání v koloně. Podle policejní mluvčí Marcely Pučelíkové nemusí jít jen o přestupek, ale skutek může být kvalifikovaný jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Právní kvalifikace zatím podle mluvčí stanovena nebyla. V případě prokázání viny a odsouzení za obecné ohrožení by pak řidičům hrozilo až několik let vězení.[/quote]

Případem se zabývají kladenští policisté. „V současné době vyhodnocují kamerové záznamy, které mají k dispozici od svědků a ostatních řidičů,“ uvedla Pučelíková. Podle ní zatím policisté vědí zhruba o 20 automobilech, jejichž řidiči jeli uličkou v protisměrné části silnice.

Policisté také žádají o informace svědky, kteří viděli kolizní situaci, kdy některý z řidičů ohrozil při jízdě v uličce ostatní řidiče včetně záchranných složek.

Uličku smí podle zákona využít pouze vozidla s právem přednostní jízdy, tedy například záchranná služba, hasiči, policie. Řidiči porušili předpisy o provozu na pozemních komunikacích i tím, že couvali, otáčeli se a jeli po dálnici v protisměru.

Dálnice D7 byla v pondělí odpoledne kvůli nehodě osobního a nákladního auta uzavřená zhruba dvě hodiny. Řidič osobního vozu se lehce zranil. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje.

 

Zdroj : ČTK