DPP

[quote]Letošní rozpočet pražské městské firmy Technická správa komunikací (TSK) se zvýší o téměř dvě miliardy na zhruba 6,2 miliardy korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Zvýší se částky na běžnou údržbu i na zimní úklid. TSK je akciová společnost vlastněná hlavním městem, která má na starosti mimo jiné správu a opravu komunikací.[/quote]

,,TSK bude v příštím roce více uklízet v zimním období a také bude plnit další nové úkoly zadané městem. Například po úspěšné výsadbě více než 150 stromů v Karlíně a v Praze 7 budeme vysazovat stovky nových stromů po celé Praze,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

TSK bude od této zimy prioritně uklízet až 400 hektarů chodníků. V minulosti uklízela v takzvaném prvním pořadí 250 hektarů.

Podle dokumentu, který schválili radní, například stoupnou o asi 994 milionů výdaje na běžnou údržbu. Celkem na ně TSK vydá 1,84 miliardy Kč. Vzrostou náklady na zimní i letní údržbu a rovněž se zvýší částka v rozpočtové kapitole takzvaných ostatních kapitálových výdajů.

TSK vznikla transformací z příspěvkové organizace stejného názvu a funguje naplno od letošního dubna. Transformace má přinést finanční úspory a zjednodušit plánování a financování například oprav silnic a dalších akcí. TSK jako příspěvková organizace věděla, kolik dostane od města, pouze na jeden rok. Jako akciová společnost si může rozvrhnout hospodaření na delší dobu.

Zdroj: ČTK