Invoitix

[quote]Studenti Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice mohou pracovat na svých projektech s aktuálními daty z informačních systémů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Budou tak už při studiu řešit konkrétní problémy v reálném prostředí. Umožnila to spolupráce obou institucí, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Jan Studecký.[/quote]

Společný projekt začal před dvěma týdny a v prvotní fázi se do něj zapojí 13 studentů. Tématy jednotlivých projektů, jimiž se vysokoškoláci i s pomocí údajů od ŘSD zabývají, jsou například dopravní kolapsy, zvýšení plynulosti provozu nebo vývoj nových technologií a materiálů.

„Práce s reálnými daty dává studentům životní zkušenost o rozsahu jednotlivých dopravních proudů a dalších situací, ke kterým denně dochází na dálnicích a silnicích v České republice,“ uvedl vedoucí oddělení technologie dopravy dopravní fakulty Jaroslav Kleprlík.

Po vyhodnocení první fáze počítá univerzita s rozšířením projektu. Podle generálního ředitel ŘSD Jana Kroupy je státní organizace připravena podobným způsobem vyjít vstříc i dalším univerzitám a jiným školám. „Spolupráci považujeme za velkou investici do budoucna, protože studenti se díky ní mohou mnohem dříve setkat s reálným světem dopravy,“ uvedl Kroupa.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP