[quote]Druhá polovina roku 2019 se ve společnosti Schoeller Allibert nese ve znamení oslav dvacátého pátého výročí působení na českém a slovenském trhu s plastovými přepravními a manipulačními obaly. Za tuto dobu firma prošla značným vývojem, od malé pobočky založené na prodeji produktů značky Schoeller Allibert, až po předního dodavatele a stabilního partnera poskytujícího přepravky, palety a kontejnery pro mnohá průmyslová odvětví, maloobchod a e- commerce.[/quote]

 

Technický pokrok jakožto hnací motor vývoje přepravek, boxů a kontejnerů

 

I když se „včerejší“ přepravka může jevit stejně jako „dnešní“, nové technologie

a neustálé inovace umožňují firmě vyrábět přepravky s daleko lepšími technickými parametry a delší životností. Cílem je zajistit klientům co největší úspory nákladů. Přizpůsobení automatizovaným provozům a principům štíhlé výroby, podpora moderních technologií sledování, vylepšená ergonomie a vybavení řadou bezpečnostních prvků, to jsou hlavní rozdíly, kterými se současné přepravky, palety a kontejnery liší.

Produkty jsou dnes také používány v daleko širším spektru odvětví, než tomu bylo při vstupu na český a slovenský trh. Schoeller Allibert působí v automobilovém, potravinářském, zemědělském, strojírenském a nápojovém průmyslu, včetně navazujících oblastí distribuce jakéhokoli zboží. Díky moderním plastovým obalům dnes mohou klienti společnosti Schoeller Allibert přepravovat více, levněji a bezpečněji než dříve.

 

Česko a Slovensko jsou tahouny zejména v oblasti automobilového průmyslu

 

Česká republika a Slovensko se staly v posledních letech východoevropským centrem výroby automobilů. Škodovka, TPCA, Hyundai v Česku, Volkswagen, PSA, Kia a Jaguar Land Rover na Slovensku a na ně navázané dodavatelské firmy svou tradicí, kvalitou a rozsahem výroby nemají ve východní Evropě obdoby. Nové standardy přepravek, palet a paletových kontejnerů, vyvinuté v zahraničí, se často ověřují v pilotních provozech právě v Česku a na Slovensku. Nezřídka se stává, že české pobočky zahraničních firem jsou v zavádění novinek rychlejší než jejich mateřské firmy, jako tomu bylo například u populární řady paletových kontejnerů Magnum Optimum, která byla ve větší míře poprvé nasazená právě v Česku.

 

Současnost je dobou úspor prostřednictvím funkce skládání

Poslední dva roky byly ve znamení vývoje moderních alternativ ke stávajícím obalovým řešením. Výsledkem toho jsou pokrokové skládací paletové kontejnery – nová generace skládacích IBC kontejnerů na tekutiny Combo Excelsior a kontejner Magnum Optimum 1208, doplňující řadu úspěšných skládacích paletových kontejnerů Magnum Optimum.

 

Zatímco IBC kontejner Combo Excelsior je například v potravinářském, kosmetologickém a farmaceutickém průmyslu plnohodnotnou alternativou k drahým a neskladným nerezovým tankům, skládací paletový kontejner Magnum Optimum 1208, vyvinutý zejména pro automobilový a strojírenský průmysl, představuje po mnoha stránkách výhodné řešení namísto stále hojně používaných klecových kontejnerů, tzv.  Gitterboxů.

Obě novinky vynikají sklopným poměrem, který je nejlepší na trhu, rychlým a snadným nesekvenčním skládáním, a řadou bezpečnostních prvků, usnadňujících manipulaci. S Combo Excelsior a Magnum Optimum 1208 lze ušetřit značné množství prostoru a především nákladů na zpětnou logistiku.

Podpora inovací, automatizace a ekologie prostřednictvím plastů

 

Budoucnost společnosti Schoeller Allibert se i nadále ponese v duchu neustálých inovací, podporujících zejména principy štíhlé výroby, průmyslu 4.0 a automatizace. Aby výrobky lidem ještě více usnadňovaly život, budou stále složitější. Také v oblasti přepravních obalů je pořád prostor pro inovace a invence.

Důležitou roli hraje také ekologický aspekt, na kterém si společnost Schoeller Allibert zakládá. Opakovaná použitelnost, recyklovatelnost, výroba z recyklovaných materiálů, tzv. regenerátů, redukce uhlíkové stopy prostřednictvím produktů s nízkou váhou, šetřících nákladový prostor, to jsou hlavní důvody, proč o nákupu přepravních obalů z plastu uvažovat.

 

Schoeller Allibert má stále co nabídnout a pro následující rok připravuje několik zajímavých novinek

 

V blízké době firmy například mohou ušetřit ještě více místa díky plánované novince, big boxů, které bude možné nejen stohovat, ale také zasouvat do sebe. Stoprocentní bezpečnost při skladování a převozu chemikálií bude možná díky speciálním IBC kontejnerům s certifikací UN a na své si přijdou také poolingové společnosti, pro něž Schoeller Allibert vyvíjí novou speciální paletu.

 

Více informací o společnosti Schoeller Allibert a jejích produktech naleznete na stránkách www.schoellerallibert.com/cz.