[quote]Singapur hodlá od roku 2022 začít ve svých ulicích využívat autobusy bez řidičů. V první fázi by takovéto autobusy měly podle vlády jezdit ve třech nových čtvrtích s méně frekventovanými silnicemi uzpůsobenými pro jejich provoz. Informuje o tom dnes server BBC.[/quote]

Autobusy bez řidičů by měly být doplňkem tradiční autobusové přepravy. Zpočátku by měly být v provozu pouze mimo dopravní špičku. Měly by pomáhat přepravovat obyvatele po jejich sousedství a k blízkým autobusovým či vlakovými stanicím.

„Tato autonomní vozidla výrazně posílí dosažitelnost a návaznost našeho systému veřejné dopravy, zejména pro starší lidi, rodiny s malými dětmi a méně pohyblivé osoby,“ uvedl singapurský ministr dopravy. Hustě osídlený Singapur rovněž doufá, že technologie pro automatické řízení mu pomohou řešit problémy s nedostatkem pozemků a pracovních sil.

Singapur dnes otevřel nové centrum pro testování těchto technologií. Firmy zde budou moci testovat reakce samořízených automobilů na různé dopravní situace, například na chodce, cyklisty, silný déšť či agresivní řidiče, píše BBC.

Zdroj: ČTK

DPP