[quote]Sjednaný prodej aktivit amerického provozovatele alternativní taxiskužby Uber Technologies v jihovýchodní Asii tamní společnosti Grab by mohl omezovat konkurenční prostředí na regionálním trhu. Domnívá se to singapurský regulační úřad CCS. Podle nařízení, které zveřejnil, si společnosti až do úplného vyšetření případu musí udržely cenovou nezávislost a nesmějí učinit žádné kroky, které by vedly k integraci jejich podnikání v Singapuru. Je to poprvé, co tento úřad vydal prozatímní opatření týkající se podnikatelské činnosti v zemi.[/quote]

CCS uvedl, že podniky si nesmějí vyměňovat důvěrné informace o cenách, zákaznících a řidičích.

Společnosti v pondělí oznámily, že Uber prodá své aktivity v jihovýchodní Asii tamnímu konkurentovi Grab a že v rámci transakce získá v singapurské společnosti podíl 27,5 procenta. Generální ředitel Uberu Dara Khosrowshahi se navíc má stát členem správní rady firmy Grab. Hodnota dohody zveřejněna nebyla, odhaduje se však na šest miliard dolarů (124 miliard Kč).

Jde o první velkou dohodu v sektoru v oblasti jihovýchodní Asie, kde žije asi 640 milionů lidí. Uber tak pokračuje v omezování svých mezinárodních operací. V roce 2016 firma prodala své aktivity v Číně tamnímu rivalovi Didi Chuxing. Do svých aktivit v jihovýchodní Asii investoval Uber 700 milionů dolarů. To je méně než dvě miliardy dolarů, které vynaložil na aktivity v Číně před jejich prodejem firmě Didi, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK